İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 1

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 1

Essay Center olarak İngilizce öğrenme isteyen binlerece kişi gördük. İngilizce öğrenmenin hızlı öğrenilmesinin çoğu öğrencinin en önemli taleplerinden biri olduğunu göstermektedir. Çok az insan eğlence için İngilizce derslerine katılıyor. Her gün duyduğumuz ana sorulardan biri “IELTS’de veya TOEFL’de iyi bir puan almak ne kadar sürebilir?”

Kısa vadede ileri seviyeye ulaşmanın imkanı yok! Bunu yapabilecek birini tanıyorsanız, bizim de onun tecrübelerinden yararlanabilmemiz için onu bize tanıtmayı unutmayın! (Bize çok rahatlıkla essaycenter@yandex.com veya 05538582618 whatsuptan ulaşabilirsiniz!)

Amacımız İngilizce öğrenirken sizi hayal kırıklığına uğratmak değildir. İngilizce öğrenmek, motivasyon, çaba, pratik ve azim gerektirir. Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak bazı yararlı ve gerçekçi ipuçları vermek amacıyla bu yazılar hazırlandı. Bu ipuçlarına uymak, enerjinizi ve motivasyonunuzu boşa harcamamanıza ve doğru yönde yönlendirmenize yardımcı olur, böylece en kısa zamanda İngilizce öğrenme konusunda en iyi sonucu alabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu

1-Her zaman not defterinizi yanınızda taşıyın.

Çantanızda veya cebinizde her zaman küçük bir defter bulundurun. Karşılaştığınız herhangi bir sözcüğü veya noktayı bir yere yazın ve bunları her zaman gözden geçirin. İngilizce öğrenmedeki kilit noktalardan biri, sadece sınıf ortamında değil, her zaman öğrenmelisiniz!

Tabii ki, bugün bir not defterinde sözcük not almak ve bir şeyler yazmak çok modern değildir! İsterseniz, sözcük yazılımlarını telefonunuzda veya tabletinizde de kullanabilirsiniz. Eski kelime defterlerinin genellikle üç sütunu vardır: kelime, anlam ve telaffuz. Bazıları ayrıca kelimeleri alfabetik sıraya göre sıralamanıza izin verir. Bu defterleri üreten yazıcılar ve basımevlerine olan saygı gösteriyoruz ama bu yöntemi hiç önermiyoruz!

Muhtemelen evinizde veya telefonunuzda bir sözlük vardır. Bu yüzden kendinizin sözlük yapmanıza gerek yoktur!

Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın ama tematik şeklinde öğrenmeniz daha iyidir. Örneğin, sayfalardan birinin üstüne “Cars and Driving” yazın ve o sayfaya araba ve araba sürme ile ilgili tüm kelimeleri, kelime öbeklerini ve ifadeleri yazın.

2-Her yeni kelimeyi bir örnekle birlikte yazın.

Örneğin, ” Cars and Driving ” sayfasına ” Horn” (korna) kelimesini yazdıysanız, önüne ” You are not allowed to honk your horn in front of hospitals” gibi bir cümle yazın ve cümlenin doğru olduğundan emin olmak için öğretmeninize danışın. Eğer bir kelimeyle cümle kuramazsanız, kelimeyi öğrenememişsiniz demektir!

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 2

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 3

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 4

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 5

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 6

 

Essay Yazma Merkezi

Sipariş Ver
0538 037 0899
essaycenter@yandex.com

Essay-Center© 2019. Tüm Hakları Saklıdır.

Designed By Sitralweb