İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 3

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 3

Essay Center olarak İngilizce öğrenme isteyen binlerece kişi gördük. İngilizce öğrenmenin hızlı öğrenilmesinin çoğu öğrencinin en önemli taleplerinden biri olduğunu göstermektedir. Çok az insan eğlence için İngilizce derslerine katılıyor. Her gün duyduğumuz ana sorulardan biri “IELTS’de veya TOEFL’de iyi bir puan almak ne kadar sürebilir?”

Kısa vadede ileri seviyeye ulaşmanın imkanı yok! Bunu yapabilecek birini tanıyorsanız, bizim de onun tecrübelerinden yararlanabilmemiz için onu bize tanıtmayı unutmayın! (Bize çok rahatlıkla essaycenter@yandex.com veya 05538582618 whatsuptan ulaşabilirsiniz!)

Amacımız İngilizce öğrenirken sizi hayal kırıklığına uğratmak değildir. İngilizce öğrenmek, motivasyon, çaba, pratik ve azim gerektirir. Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak bazı yararlı ve gerçekçi ipuçları vermek amacıyla bu yazılar hazırlandı. Bu ipuçlarına uymak, enerjinizi ve motivasyonunuzu boşa harcamamanıza ve doğru yönde yönlendirmenize yardımcı olur, böylece en kısa zamanda İngilizce öğrenme konusunda en iyi sonucu alabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu

5-Youtube videolarını izleyin.

Bu yöntem, özellikle dinleme (Listening) ve telaffuz (Pronunciation) becerileri için hızlıca İngilizce öğrenmenin çok kolay ve eğlenceli bir yoludur.

Youtube’da, herkesin farklı çalışma alanları ve ilgileri ile izleyebileceği bir şey vardır. O yüzden sadece sevebileceğiniz bir şey bulmak yeterli olacaktır! İngilizce dilinin içeriğine ve kullanımına duyulan ilgi, ilerlemenizi büyük ölçüde artıracaktır. Filmle İngilizce öğrenmenin yararları hakkında zaten konuştuk ve artık ayrıntılara girmeyeceğiz. YouTube’un ingilizce dilinde olan videolarını izlediğiniz zaman, yalnızca seyirci olmayın. Konuşmalarda telaffuz, aksan, ifadeler, terimler ve formalitelere dikkat edin.

YouTube’da neyi seviyorsanız izleyebilirsiniz, ancak önerimiz BBC Learning English gibi İngilizce dil eğitim kanallarını takip etmektir.

6-Soru sorun!

Çocukların ana dillerini hızlı bir şekilde öğrenmelerinin temel nedenlerinden biri meraklı olmaları ve birçok soru sormalarıdır. İngilizceyi daha iyi öğrenmek için, sınıftayken hata yapmaktan korkmayın ve öğretmeninize en ufak belirsiz noktaları bile sorun. Bu iş aşağıda söylediklerimize neden olur:

Konuşmanızda akıcı olmanız artacak (Fluency),

Güveniniz artacak,

Soruların arasında yeni şeyler öğreneceksiniz,

Derslerinizi profesör gözetiminde uygulayacaksınız.

Motivasyonunuzu canlı tutacaksınız.

Başlangıçta, herkes motive ve enerjik bir şekilde İngilizce öğrenmek için her şeyi yapmaya hazırlar! Fakat ne yazık ki, birkaç ay sonra, bazıları olabildiğince çabuk soğuyorlar ve öğrenmeyi bırakıyorlar.

Bunun temel nedeni, bu insanların İngilizce öğrenme nedenlerini kaybetmiş olmalarıdır. bu yüzden her şeyden önce, bunu kendiniz için ayarlayın: İngilizce öğrenmek amacınız nedir?

Hedefinizden uzaklaşmamak için aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun.

7-İngilizce öğrenme hedefinizi tanımlayın.

Hedefinize uyacak makul zamanı düşünün. Örneğin, amacınız IELTS veya TOEFL kazanmaksa, seviyenize bağlı olarak en az 6 ay ila 2 yıl gerekir.

Hedefinizi her gün görmek için bir tahtaya yazın. Tahtadaki yazıyı her gördüğünüzde, motivasyonunuz artacaktır.

Daha küçük dönemler için daha küçük hedefler planlayın. Örneğin, bir haftada 100 yeni kelime öğreneceğinizi belirleyin.

Her gün İngilizce öğrenmek için belli (hatta düşük) bir zaman ayırmaya çalışın. En yoğun günlerde bile bu konuya uyabilmeniz için,  en iyisi teknolojiden yardım almanızdır. Mobil uygulamaları, taksilerde, otobüslerde ve seyahatlerde İngilizce’ye göz atmanın harika yoludur. Araba kullanıyorsanız, eğitim podcast’lerinden yardım alabilirsiniz.

Öğrenme motivasyonunu canlı tutmanın en önemli ve etkili yolu İngilizce’deki ilgimizi çeken konuları bulmaktır. Müzisyen iseniz, İngilizce müzik dinleyin! Bilgisayar oyunlarını seviyorsanız, oyunlarda birçok yeni kelime öğreneceksiniz! Önemsediğiniz her şey bir şekilde İngilizce öğrenmenize yardımcı olabilir. Kendinizi bir veya birkaç özel yöntemle sınırlandırmayın.

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 1

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 2

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 4

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 5

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 6

 

Essay Yazma Merkezi

Sipariş Ver
0538 037 0899
essaycenter@yandex.com

Essay-Center© 2019. Tüm Hakları Saklıdır.

Designed By Sitralweb