İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 4

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 4

Essay Center olarak İngilizce öğrenme isteyen binlerece kişi gördük. İngilizce öğrenmenin hızlı öğrenilmesinin çoğu öğrencinin en önemli taleplerinden biri olduğunu göstermektedir. Çok az insan eğlence için İngilizce derslerine katılıyor. Her gün duyduğumuz ana sorulardan biri “IELTS’de veya TOEFL’de iyi bir puan almak ne kadar sürebilir?”

Kısa vadede ileri seviyeye ulaşmanın imkanı yok! Bunu yapabilecek birini tanıyorsanız, bizim de onun tecrübelerinden yararlanabilmemiz için onu bize tanıtmayı unutmayın! (Bize çok rahatlıkla essaycenter@yandex.com veya 05538582618 whatsuptan ulaşabilirsiniz!)

Amacımız İngilizce öğrenirken sizi hayal kırıklığına uğratmak değildir. İngilizce öğrenmek, motivasyon, çaba, pratik ve azim gerektirir. Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak bazı yararlı ve gerçekçi ipuçları vermek amacıyla bu yazılar hazırlandı. Bu ipuçlarına uymak, enerjinizi ve motivasyonunuzu boşa harcamamanıza ve doğru yönde yönlendirmenize yardımcı olur, böylece en kısa zamanda İngilizce öğrenme konusunda en iyi sonucu alabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu

8-Bilgi alışverişinin peşinde olun.

Okul sınıflarına katılıyorsanız, sınıf arkadaşlarınızla bir grup oluşturun ve haftada bir kaç saat birlikte ders çalışın. İngilizce’yi kendiniz öğreniyorsanız, bilgi alışverişinde bulunmak için sanal yöntemleri kullanın. İngilizce öğreten sitelerde veya sanal gruplarda fikir alışverişi yapmak, Internet üzerinden bilgi alışverişinde bulunma yollarından biridir.

 

9-Hata yapmaktan korkmayın.

İngilizce bilgisi ve hayalleri olmayan birçok öğrenci sınıftaki hatalardan ve sorulardan dolayi kaçtı. Öğrenicilerin çoğu, aynı sorunlardan şikayetçi. Hata yapma ve yanlışlık yapma ihtimali olan sadece siz olmadığınızdan emin olun, ancak yanınızda oturan herkes yanlış yapabilir. Ne demişler! HATASIZ KUL OLMAZ!

Unutmayın: Öğrenci olarak sınıfta oturuyorsanız, İngilizce’yi kesinlikle hatasız konuşamazsınız. Hata yapmayacak olsaydınız, sınıfta hoca olabilirdiniz (profesörler de insanlar ve yanlış yapabilirler)!

 

10-Dört beceriyi de aynı anda öğrenin.

Bildiğiniz gibi, İngilizce dört beceriden oluşmaktadır: dinleme (Listening), konuşma (Speaking), yazma (Writing) ve okuma (Reading). Bu dört beceri birlikte İngilizce bilginizi oluştururlar. İngilizce öğrenmek için dört yeteneğin hepsinde de uzmanlık kazanabilmelisiniz. İngilizceyi duyabilen ve anlayabilen ama cevaplayamayan ve konuşamayan bir öğrenci, ingilizce dilini öğrenmekte başarılı olamamıştır.

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 1

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 2

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 3

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 5

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 6

 

Essay Yazma Merkezi

Sipariş Ver
0538 037 0899
essaycenter@yandex.com

Essay-Center© 2019. Tüm Hakları Saklıdır.

Designed By Sitralweb