İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 5

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 5

Essay Center olarak İngilizce öğrenme isteyen binlerece kişi gördük. İngilizce öğrenmenin hızlı öğrenilmesinin çoğu öğrencinin en önemli taleplerinden biri olduğunu göstermektedir. Çok az insan eğlence için İngilizce derslerine katılıyor. Her gün duyduğumuz ana sorulardan biri “IELTS’de veya TOEFL’de iyi bir puan almak ne kadar sürebilir?”

Kısa vadede ileri seviyeye ulaşmanın imkanı yok! Bunu yapabilecek birini tanıyorsanız, bizim de onun tecrübelerinden yararlanabilmemiz için onu bize tanıtmayı unutmayın! (Bize çok rahatlıkla essaycenter@yandex.com veya 05538582618 whatsuptan ulaşabilirsiniz!)

Amacımız İngilizce öğrenirken sizi hayal kırıklığına uğratmak değildir. İngilizce öğrenmek, motivasyon, çaba, pratik ve azim gerektirir. Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak bazı yararlı ve gerçekçi ipuçları vermek amacıyla bu yazılar hazırlandı. Bu ipuçlarına uymak, enerjinizi ve motivasyonunuzu boşa harcamamanıza ve doğru yönde yönlendirmenize yardımcı olur, böylece en kısa zamanda İngilizce öğrenme konusunda en iyi sonucu alabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu

11-Gözatın.

Psikologların ve akademik danışmanların tavsiyelerine göre, ilk 24 saat içinde öğrendiklerinizi gözden geçirmezseniz öğrendiğiniz konuları unutacaksınız. Dün okuduğunuz konuya bu gün mutlaka göz atın ki uzun sureli hafızanıza yerleşsin. Hızlı İngilizce öğrenme konusunda, bu kelimeler hakkında daha fazla Kullanılır. Bunu zaman içinde yapmanıza yardımcı olabilecek birçok eğitim katkısı vardır. Bu araçlar Leitner Box, G5 ve Mobile Widget’ı içerir.

 

12-Seviyenizi bilin.

Öğrencilerin yaptığı hatalardan biri de, seviyelerini doğru bir şekilde belirleyemedikleridir. Bu hata başka hatalarada neden olur. İngilizce dil kaynaklarını satın almadan önce, İngilizce bilgi seviyenizi bilmeniz gerekir. Öğrencinin seviyesinden daha yüksek olan eğitim kaynakları, öğrencinin motivasyonunu ve enerji seviyesini bozacaktır ve mevcut seviyesinin altındaki kaynaklar da zaman ve para kaybına neden olur.

Mevcut seviyenin yanlış belirlenmesinin bir başka sonucu da öğrencinin hedefine ulaşmak için gereken zamanı belirlemesinde problem yaşamasıdır. Öğrenci daha düşük bir seviyedeyse, ancak seviyesini yükselttiğini tahmin ederse, istediği seviyeye ulaşmak için daha az zaman ayırıp ve planlayacaktır. Belirli bir zamana yaklaştıkça, öğrenci henüz hedefine ulaşamamış ve maalesef motivasyonu düşecektir.

Düzey belirleme için standart yöntemlerden biri çevrimiçi ve okul testleridir. Çevrimiçi seviye tespitini test eden bazı siteler ve okullar vardır. Tabii ki, bu sınavlar dilbilgisi ve kelime bilginizin seviyesini sadece kısmen ölçmektedir ve dört dil yeterlilik seviyenizi sözlü olarak ölçmeniz en iyisidir.

 

13-Kelimelerin anlamlarını ve kullanımlarını öğrenin.

Bildiğiniz gibi, çoğu İngilizce kelimenin farklı durumlarda kullanılan birçok anlamı vardır. Her kelimenin birkaç anlamını yazmanız ve her birinin kullanımını ayrı ayrı öğrenmeniz daha iyi olacaktır. Cümle ve örneklerdeki farklı kullanımları ve anlamları öğrenmeye çalışın.

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 1

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 2

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 3

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 4

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 6

 

Essay Yazma Merkezi

Sipariş Ver
0538 037 0899
essaycenter@yandex.com

Essay-Center© 2019. Tüm Hakları Saklıdır.

Designed By Sitralweb