İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 6

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 6

Essay Center olarak İngilizce öğrenme isteyen binlerece kişi gördük. İngilizce öğrenmenin hızlı öğrenilmesinin çoğu öğrencinin en önemli taleplerinden biri olduğunu göstermektedir. Çok az insan eğlence için İngilizce derslerine katılıyor. Her gün duyduğumuz ana sorulardan biri “IELTS’de veya TOEFL’de iyi bir puan almak ne kadar sürebilir?”

Kısa vadede ileri seviyeye ulaşmanın imkanı yok! Bunu yapabilecek birini tanıyorsanız, bizim de onun tecrübelerinden yararlanabilmemiz için onu bize tanıtmayı unutmayın! (Bize çok rahatlıkla essaycenter@yandex.com veya 05538582618 whatsuptan ulaşabilirsiniz!)

Amacımız İngilizce öğrenirken sizi hayal kırıklığına uğratmak değildir. İngilizce öğrenmek, motivasyon, çaba, pratik ve azim gerektirir. Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak bazı yararlı ve gerçekçi ipuçları vermek amacıyla bu yazılar hazırlandı. Bu ipuçlarına uymak, enerjinizi ve motivasyonunuzu boşa harcamamanıza ve doğru yönde yönlendirmenize yardımcı olur, böylece en kısa zamanda İngilizce öğrenme konusunda en iyi sonucu alabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu

14- Bir beceri olarak İngilizce öğrenin

Bildiğiniz gibi, becerileri kitaptan üzerinden ve teorik olarak öğrenemezsiniz, ancak bu teorileri pratikte uygulamanız gerekir. İngilizce öğrenmek için, İngilizce’yi günde ve farklı durumlarda kullanmayı deneyin. Örneğin, İngilizce öğrenen bir arkadaşınız varsa, her zaman birlikte İngilizce konuşabilirsiniz. Bu, İngilizce konuşmayı öğrenmek için en iyi tekniklerden biridir.

Sözlüğe bağlı olmayın. İyi ve standart bir sözlüğe sahip olmak harika bir fikir, ancak doğru kullanılıyorsa. Metin okurken veya video izlerken, yeni kelimelerin anlamını tahmin etmeye çalışın. Her kelimenin etrafındaki metin, cümle ve kelimeler göz önüne alındığında, tahmininizi güçlendirebilirsiniz. Bu şekilde sözlüğe olan bağımlılığınızı azaltabilirsiniz.

Bu beceriye hakim olarak, herhangi bir sözlüğünüz yanınızda olmadığında bile, metnin veya konuşmanın anlamını anlayabilirsiniz. Bu, IELTS gibi uluslararası denemelerde işinize yarayacaktır.

15-Yatmadan önce göz atmayı unutmayın.

İngilizce öğrenmenin en iyi yollarından biri yatmadan önce öğrendiklerinize göz atmanızdır. Daima yatağınızın yanında veya cep telefonunuzun içinde bir kitapçık veya İngilizce öğretici programları bulundurun. Uyku öncesi inceleme, yeni bilgilerin gece bir kütüphane gibi görünmesini ve beyin için bilgi almasının daha kolay olmasını sağlar.

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 1

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 2

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 3

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 4

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 5

 

 

Essay Yazma Merkezi

Sipariş Ver
0538 037 0899
essaycenter@yandex.com

Essay-Center© 2019. Tüm Hakları Saklıdır.

Designed By Sitralweb