İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 2

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 2

Essay Center olarak İngilizce öğrenme isteyen binlerece kişi gördük. İngilizce öğrenmenin hızlı öğrenilmesinin çoğu öğrencinin en önemli taleplerinden biri olduğunu göstermektedir. Çok az insan eğlence için İngilizce derslerine katılıyor. Her gün duyduğumuz ana sorulardan biri “IELTS’de veya TOEFL’de iyi bir puan almak ne kadar sürebilir?”

Kısa vadede ileri seviyeye ulaşmanın imkanı yok! Bunu yapabilecek birini tanıyorsanız, bizim de onun tecrübelerinden yararlanabilmemiz için onu bize tanıtmayı unutmayın! (Bize çok rahatlıkla essaycenter@yandex.com veya 05538582618 whatsuptan ulaşabilirsiniz!)

Amacımız İngilizce öğrenirken sizi hayal kırıklığına uğratmak değildir. İngilizce öğrenmek, motivasyon, çaba, pratik ve azim gerektirir. Hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmenize yardımcı olacak bazı yararlı ve gerçekçi ipuçları vermek amacıyla bu yazılar hazırlandı. Bu ipuçlarına uymak, enerjinizi ve motivasyonunuzu boşa harcamamanıza ve doğru yönde yönlendirmenize yardımcı olur, böylece en kısa zamanda İngilizce öğrenme konusunda en iyi sonucu alabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu

3-Telefonunuzun dilini İngilizce olarak değiştirin.

Cep telefonunuzun İngilizce menüsü, yaygın olarak kullanılan kelimelerin iyi bir kaynağıdır. Birçok kişi, cep telefonlarını daha kolay kullanabilmek için Türkçeye ayarlıyorlar. Ancak İngilizce öğrenmek isteyenler için, İngilizce menüsünü kullanmak daha iyidir.

Bunun iki ana nedeni var. Birincisi, telefon rehberindeki Türkçe cümlelerin bazen doğru çevrilmediğidir. İngilizce menülerini kullanmaya alışkın olan kişiler, asla Türkçe menü ile çalışamıyorlar! İkincisi, cep telefonundaki ifadeler ve cümleler, konuşma ve dilbilginizi geliştirmeye ve İngilizce öğrenmenizde yardımcı olan çok popüler kelimeleri içerir.

4-İngilizce konuşanlar ile iletişim kurun.

İngilizce’yi hızlı bir şekilde öğrenmenin en iyi yollarından biri İngilizce konuşanlar ile iletişim kurmak ve sohbet etmektir.

İngilizce konuşan insanlarla iletişim kurmak için, yurtdışında yaşamalısınız ya da o insanlar etrafınızda olmalıdır ya da Onlarla çevrimiçi iletişim kurmanız gerekiyor.

İngilizce konuşulan bir ülkede yaşıyorsanız, sizi tebrik ediyoruz çünkü İngilizce öğrenmek için en iyi araçlardan birine sahipsiniz! Mağazadan alışveriş yapmak, İngilizce konuşulan bir ortamda çalışmak, film ve TV programları izlemek gibi İngilizce konuşanlar ile günlük iletişim kurmak size çok yardımcı olacaktır.

Ancak çoğu insan başından beri böyle bir ortamda olma şansına sahip değildir ve bu insanlardan biriyseniz, iletişim kurmanın başka bir yolunu bulmalısınız!

İngilizce konuşanlar ile iletişim söz konusu olduğunda, genellikle tanıdık sosyal ağları hatırlıyoruz. Instagram gibi sosyal ağlar genellikle arkadaşlarınızla iletişim kurduğunuz yerlerdir ve genelde orada da İngilizce konuşanlardan haber yoktur!

İngilizce konuşanlar ile daha iyi iletişim kurabileceğiniz iki sosyal ağ vardır : LinkedIn ve Twitter.

LinkedIn’de en sevdiğiniz iş ve meslek konularını takip edebilir ve bu şekilde, ingilizce dilinde birçok makale okuyabilir, yorum yapabilir ve başkalarıyla tartışabilirsiniz.

Twitter özelliği, herkesin istediği herhangi bir şeyi yazabilmesi ve herkes çeşitli konularda tartışıp yorum yapmasıdır. Ünlülerin twitter hesaplarını takip edin, sizde bağlantınızı çok daha hızlı yapmak için ingilizce twitt yazmaya başlayın.

İngilizce konuşanlar ile yüz yüze (Face to Face) bir ilişki arıyorsanız, en iyi yaklaşım, düzenli olarak Türkiye’ye gelen ve İngilizce konuşan bir arkadaş veya akrabanızın olmasıdır! Tabii ki, turistlerle’de ilişki kurmak zor değil ve kendine özgü yolları var. Örneğin, turistlerin yabancı bir ülkede uyuyacakları bir yer bulmalarına yardımcı olan web sitelerine üye olabilirsiniz. Tarihi ve turistik yerlerde İngilizce konuşan turistlerle doludur.isterseniz bazıları ile arkadaş olabilirsiniz! Hayatları boyunca henüz sınıf toplantısı yapmamış, ancak İngilizce dillerini bu şekilde pekiştirmiş birçok insan var!

Dilbilgisi hataları, aksan ve telaffuzlar nedeniyle sizinle alay etmeyeceklerini bilin ve İngilizce konuşanlar ile iletişim kurmak için herhangi bir yolu deneyin. Kendinize güvenin ve cesurca konuşun!

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 1

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 3

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 4

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 5

İngilizce öğrenmek için 15 pratik ipucu – 6

 

Essay Yazma Merkezi

Sipariş Ver
0538 037 0899
essaycenter@yandex.com

Essay-Center© 2019. Tüm Hakları Saklıdır.

Designed By Sitralweb