Nasıl İngilizce Öğrenilir? Kitap oku

Okumak, okuduğunu anlama gücünü güçlendirmek için değil aynı zamanda boş zamanlarınız için iyi bir eğlence olabilir. Kendinizi çok mutlu eden kitapları, özellikle de ilgi alanlarınızı ve hobilerinizi okuyarak ingilizce öğrenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Mevcut birçok kitap var ve sizi ilgilendiren her şeyi bulabilirsiniz.

Gerçek hikayelerin hayranıysanız, muhtemelen film yıldızları veya ünlü spor karakterleri gibi bir ünlünün biyografisini okumaktan zevk alırsınız. Ünlü bir örnek, Steve Jobs’ın, kendi ileri kelimelerinden ve Jobs’tan komik alıntılar yaptığı Walter Isaacson’un biyografisidir. Yazı çok ilginç ve iş cümleleri öğrenmek için en iyi yol olan basit bir başlık.
Harry Potter dizi J.K.Rowling tarafından
Bu koleksiyon İngilizce’yi ikinci dil olarak öğrenmek isteyenler için harika bir yol. Çünkü bu 7 kitabın tamamı Farsçaya çevrilmiş ve filmleri de yapılmıştır. Çocuklar Harry Potter kitaplarını severler ve dizi ilerledikçe, kitaplar daha karmaşık ve uzun bir hale gelir. Yani ilk kitap basit ve çocuklar için uygun, ancak yedinci kitap gençler için bir favori değil.

Bu koleksiyon Harry Potter adında genç bir cadı hikayesini takip ediyor. Harry şanslı ve sihir okulu Hogwart için seçildi. Kitap, çağdaş halk kelimelerinin mükemmel bir kombinasyonunun yanı sıra, okumayı ilginç kılan efsaneler ve mitlerle ilgili kelimeleri içerir. Ayrıca, kelimelerinizin kelime dağarcığını genişleten, eş anlamlı kelime kelimesini de tanıyabilirsiniz.
Bu aynı zamanda iki şekilde okuyabileceğiniz çok ünlü bir kitap!

Bir açıdan, insan ırkının sahiplerini yok eden ve malikâne çiftliğini alan bir çiftlikteki hayvanlar hakkında bir hikaye. Ancak başka bir açıdan okursanız, Rus devrimine atıfta bulunulur ve hayvanlar aslında önemli politik şahsiyetlerin ve popüler grupların sembolüdür. En önemli olumsuz (olumsuz kişilik), Sovyet Komünist lideri ve politikacı olan Joseph Stalin’in sembolü olan Napolyon adlı domuzdur.

Yazma stili basit ve takip etmesi kolaydır. Hikaye çok heyecan verici ve kitap aşağı inemez! Tarih ve politika ile ilgileniyorsanız, bu kitabı mutlaka okuyun. Kitabın seviyesi öğrenciler için uygundur ve her iki çocuk da okumayı çok sever.

“Charlie ve Çikolata Fabrikası” Roald Dahl tarafından
Bu hikaye, çikolata sevenler için harika! Harry Potter gibi kitap Farsçaya çevrildi ve Jonny Depp ile görmüş olabilirsiniz.

Hikaye babası, annesi, büyükanne ve büyükbaba ile birlikte yaşayan Charlie adında fakir bir çocuk hakkında. Hayatı, dünyanın en büyük çikolata fabrikası olan Tour de Vonca’nın kazanmasından sonra tamamen değişiyor. Bu hikayede basit kelimeler kullanılır ve yazar olan olayları iyi açıklar ve harika bir betimleyici dile sahiptir.

İngilizce Essay yazma, Essay kontrol, Rewrite(Paraghrasing) ve Editörlük gibi hizmetler almak istiyorsanız “Sipariş Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Essay Center tarafından,  size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.

Essay Yazma Merkezi

Sipariş Ver
0538 037 0899
essaycenter@yandex.com

Essay-Center© 2019. Tüm Hakları Saklıdır.

Designed By Sitralweb